Menu
Pro hledaný termín nebyly nalezeny žádné výsledky.
Zpět na: Mražené nebo čerstvé ovoce
Článek je koncipován pro potřeby potravinářské loby, je tedy komerčně cinknutý a tendenční. Zejména pokud se rozhodnete zvýšit příjem ovoce a zeleniny, řiďte se jednoduchým pravidlem, že syrové jsou nejvhodnější. Pokud projdou jakoukoli úpravou, nejsou pro snížení hladiny špatného cholesterolu v krvi vhodné. Pochutnáváte-li si na kompotovaném ovoci s vědomím, že děláte něco pro své zdraví, pak vězte, že je to právě naopak. Skoro vždy se mražením změní konzistence ovoce a rozhodně se nezvýší obsah antioxidantů. Snížená kvalita zamraženého ovoce je často vhodná jen do pudingů a jogurtů, šlehačkových pohárů. Švestky a meruňky se stále po zamražení hodí do knedlíků. Borůvky také. Ty se stále hodí i na koláč. Zamražení má i své doporučené časové limity. Fazolové lusky je vhodné zamražovat. Osmahlé s chilli jsou například výborné. Specifika mají houby. Nenechávat je zamražené déle než 3 měsíce. Zamrazené lišky zhořknou. Na houby na smetaně jsou pak vhodnější křemeňáči.
Mražené ovoce nejím, ani domácí nezamrazuji. V zimě v nouzi koupím mraženou zeleninu, jinak mám vše svoje
Uvařím vykrájená jablka,propasíruji přes hrubší síto,dám zamrazit do mrazáku.Mám hned dva produkty přesnídávku a dřen pro horké letní dny.
Mám ráda oboje
Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.
Zdarma produkt k testování!
Reklama