Mít rozbolavělý sval není žádné terno. Naštěstí k jeho rychlé rekonvalescenci přispějí zachránci z kuchyně! Vsadíte na heřmánek, rozmarýn nebo snad kajenský pepř?
Bolest svalů si nevybírá. Může postihnout kohokoli a přijít kdykoli. Její příčinou bývá sedavý způsob života nebo naopak nadměrná fyzická zátěž. Způsobuje ji i syndrom chronické únavy, opotřebovanost kloubů, porucha prokrvování, počínající infekce, zvýšená hladina cholesterolu nebo stres. Co si počít ve chvíli, kdy tahle svízel udeří? Na tyto přírodní prostředky se můžete spolehnout!
Heřmánek, překvapivý pomocník
Možná je to k nevíře, ale starý dobrý heřmánek patří k nejúčinnějším svalovým relaxantům. Je to díky flavoniodům s protizánětlivými vlastnostmi, jejichž působení umocňuje silná zklidňující schopnost heřmánku. Poznatky studie publikované v magazínu Journal of Agricultural and Food Chemistry uvádí, že pití čaje připraveného z této byliny tiší jakékoli křeče, zatímco urychluje hojení, reguluje cholesterol a prospívá trávení.
Kajenský pepř nikdy nezklame
Co by se stalo, kdybyste smíchali lžičku kajenského pepře s trochou mírně zahřátého olivového oleje? Pak byste získali famózní masážní přípravek, jenž omezuje bolestivost a ztuhlost svalů, přičemž se vypořádá také s otoky. Ovšem ani přímou konzumací jmenovaného koření nic nezkazíte, neboť i tímto způsobem vám obsažený kapsaicin uleví. A ke všemu urychlí metabolismus a přispěje k produkci hormonů způsobujících dobrou náladu.
I s rozmarýnem můžete počítat
Výčet rozmarýnových pozitiv vůbec není krátký. Ostatně, i odborníci si na základě četných studií troufají tvrdit, že rostlina pocházející ze středomořského pobřeží zlepšuje krevní oběh a uklidňuje zanícené svalové tkáně. Dále posiluje nervovou soustavu, normalizuje tlak a svědčí mozku, neboť významně podporuje paměť. Rozmarýn zároveň obnovuje správné funkce pošramoceného zažívání, pomáhá při nespavosti a odstraňuje pocit chladu v končetinách.
Sledujte nás na sociálních sítích: