Menu
Pro hledaný termín nebyly nalezeny žádné výsledky.
Zpět na: Naučme se snídaňové rituály našich babiček
o jakých babičkách to píšete ? z jakého období ? babičky z let 30-40 cátých musely pěkně na pole , nakrmit nejdřív dobytek , pak honem něco připravit chlapovi , dětem , určitě si nečetly ráno noviny a nepily kafíčko , babičky za socíku vesměs všechny namakaly ráno do fabriky , kanceláře , učit , prodávat ap., honem vypravit děti do jeslí , školky aby na 6 - 7 ráno byly v práci , takže na kafíčko a noviny taky nebylo ráno pomyšlení , a těch pár promile babiček , co byly v domácnosti ve městě možná k snídani to kafe a bábovku měly.
Paní Mariko, přesně tak to bylo, souhlasím …..
Souhlasím s Vámi paní Mariko. Nevím, o jakých že babičkách tento článek je?? Moje babička se narodila v roce 1892. Snídala bílou kávu, do které se nadrolil chleba nakrájený na kousky. Ale nejdřív musela zatopit v kamnech. Pak poběhat po domácích zvířatech - slepice a další drůbež, prase, králíci, kočka, pes. A pak práce kolem domácnosti a zahrady. Moje maminka se narodila v roce 1940, celý život od svých 16 let po vyučení těžce pracovala. Byla velice inteligentní, ale bohužel se narodila do rodiny, která na nějaké studium žen nebyla. Nejdříve pracovala ve fabrice, kde se začínalo v 6 h (jako ve většině továren), později v zemědělském družstvu, tam se stávalo na 4 h ranní. Když jsem nastoupila do továrny jako vedoucí, tak ani tam ženy moc času snídani nevěnovaly. Většina žen dojížděla za prací z vesnice, ženy vstávaly často o 4 h ranní, běžely na autobus a tak jejich první jídlo byla většinou až dopolední svačina o přestávce - nejčastěji chleba nebo rohlík něčím namazaný, často to byl tavený sýr. Vločky se u nás v rodině začaly konzumovat až v podstatě po revoluci, do té doby určitě ani jako kaše nějak pravidelně ne. Ani bábovka se běžně k snídani nejedla. Čtení novin k snídani možná leda tak o víkednu. Ale je třeba připomenout, že ještě do 60. let se chodilo do práce a děti do školy i v sobotu.
Dobrý den, také nevím o jakých babičkách píšete. Moje babička nejedla vločky s ovocem, ale chleba se sádlem a škvarky. Dožila se 80 let. Měla důchod 200,-- Kčs. Bla narozená v roce 1905.
Babička byla nejlepší na světě a jak jste ty otázky řadili za sebou, tak to u babičky bylo
A já jako dnešní babička ve všední den ráno kafe a šup do práce. O víkendu ovesnou kaši a rychle do fitka posilovat s cinkama.
Moje babička se narodila v roce 1882 a při sedmi dětech a velkém hospodářství byla ráda, když stihla mezi prací sníst aspoň kousek chleba. Pokud bylo na jídlo dost času, tak to byl chleba se sádlem a melta, na oběd polévka a večer se dojídalo, co dům dal. Jo, a vločky kupovala moje matka (ročník 1293) do brambor pro slepice...
To už se dělali vločky?
Jak já i babička jsme z vesnice ona navíc byla ze selského tak pracovala do 76 let a o mé mámě nemluvě,obě se dožily přes80let.Vstávali pokud jim zdraví dovolilo v 7hod. ráno trochu se najedli co dům dal, né žádné luxusovky . Hodně se jedli brambory s mlíkem a bábovky babička nepekla,to spíš šla do kostela, či sedla k oknu, četla si knížky či pozorovala zahradu. Myslím si ani dnes to není málo plážo
Paní redaktorka zřejmě pochází z privilegované rodiny. Normální ženy v celém 20. století na vysedávání u kafíčka a čtení novin neměly čas. Vystihla to paní Marika. Buď hospodářství, nebo fabrika či úřad. To samé i v důchodu, pokud se ho dožily.
Ano, souhlasim. Nikdy jsem neviděla babičku ani dědu, že by při snídani četli. Rychle posnídat bílé kafe s nalámaným chleb, to každý den. Dokud byl dobytek a drůbež, tak to se obstaralo ještě před snídaní.
No tak takhle jsem nikdy nesnídfala. Ráno ve spěchu černou kávu, nebo jsem si ji nechávala až do práce, manžel na stojáka u linky černou kávu a chleba s máslem a medem.. Ani o víkendu jsme se nenasnídali v klidu a beze spěchu. A babičška s dědou měli hospodu, tak asi ráno spali a ani nesnídali.
Určitě noviny k snídani nepatřili. Číst u krásně prostřeného stolu je neúcta k tomu, kdo snídani s láskou připravil.
Moje prababička s pradědou každé ráno snídali z jednoho talíře chleba s bílým lakem.Kazdy svojí lžící, seděli přes roh stolu,děda vždycky babičce trochu nechal na dojedeni.Nikdy jsem je neviděla jíst k snídani něco jiného.A poslouchali rozhlas po drátě.
Pls, jaké babičky, nebo prababičky nebo spíše praprababičky. něco jako dopisovatelka novin by to mohla upřesnit lépe. Tyto články o babičkách a dědečcích, jsou asi oblíbené téma na dalších 150 let dopředu
Ty buchty byly kynuté, voňavé a moc dobré.
Uvařená melta byla pořád, čerstvý chleba a máslo,neskutečná dobrota.Ale už to je více jak šedesát let
Nejlepší švestkové buchty, říkali jsme slíváky...
Naše babička si lámala do bílé kávy suchý chléb, rozpek nebo rohlík
Babička dělala nejúžasnější míchaná vajíčka a domácí chléb.
Moje babička mě naučila jíst nalámaný chleba do meltové kávy.V dětstvý neskutečná dobrota.
Zdravím, má babička toto snídala každý den, když jsem se vzbudila a ona byla u nás, nebo já u ní, tak jsem cítila tu úžasnou vůni uvařené melty a i já jsem snídala bílou kávu a chléb…. Bylo to kouzelné
Moje babička byla výjimečná , starostlivá a hodná . Nejprve se postarala o zvířata ( koně , krávy ,prasata ,kozy ,slepice ). Pak nastalo ostatní , nanesla se a šlo se na pole pracovat . A tak to bylo každý den .
To jsou zase bláboly. Naše babička (obě babičky) jsem nikdy neviděla vysedávat s novinami. O nějakém snídaňovém rituálu si mohly nechat zdát.
Ja takovou babicku nemela. Ale proc tento zpusob zahajeni noveho dne nezkusit alespon o vikendu? Vsichni se honime jen za praci a penezi a zapomneli jsme, jak krasny zivot muze byt.
O vločkách snad ani nevěděla, vajíčko nevařila - tím se muselo šetřit. Chleba v "kafi" (karo+cikorka) s mlékem, ale v klidu a bez novin. Takhle ráno je ještě neměla.
Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.
Zdarma produkt k testování!
Reklama