Menu
Pro hledaný termín nebyly nalezeny žádné výsledky.
Zpět na: Obezřetnost při vaření v mědi je více než na místě
Míval jsem z mědi akorát kotlík na ilegální pálení kořalky, ale to už je 40 let minulost.
Titanium je česky titan. Z titanu se nádobí pro běžné použití nedělá, protože titan má malou tepelnou vodivost a jídlo se v něm připaluje. Maximálně tak v potřebách pro horolezce koupíte dosti drahý titanový příbor nebo hrnek. Výrobci ale říkají "titan" i smaltu (keramickému povlaku) s obsahem oxidu titaničitého. Hodí se třeba na pánve na smažení, jen ten název je takový moc pouťový :-) Anodizovaný hliník je česky eloxovaný hliník. To je prakticky každé hliníkové nádobí (nádobí z hliníkové slitiny), s výjimkou spíš historických příborů a "ešusů".
Proto jsou kvalitní hrnce a pánve zevnitř potažené stříbrem.
Rád bych znal nějakého výrobce. Podle mě je to naprostý blud. Jednak kvůli tomu, že je stříbro rozpustné v kyselině dusičné a dusičnanové ionty se vyskytují v ovoci, zelenině a mnoha dalších potravinách. A pak také proto, protože při styku se sirovodíkem černá. A sirovodík je tam, kde jsou sirné a vodíkové ionty. Takže se obávám vajec, cibulovin, masa a masných výrobků, cukrovinek ... Já bych si tedy takovou pánev nejen nekoupil, ale kdybych ji dostal darem, tak bych si ji ani nepověsil na zeď. Kvůli černání.
Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.
Zdarma produkt k testování!
Reklama