Menu
Pro hledaný termín nebyly nalezeny žádné výsledky.
Zpět na: Krutá nehygienická pravda o toaletním papíru
Autor článku už si nemohl vymyslet větší hovadinu co?!
Blábol o hovně. To se nedalo ani dočíst.
Byly doby, kdy se papír (nejen papír) dělal z konopí. Ale to byla ta jiná , možná lepší doba.
Já nevím, co to je "starověčí", snad by mělo být starověk, ne? Pak nevím, co to je "hygienické rizika", snad by mělo být hygienická rizika. Taky se podivuji nad tím, že než si vezmeme do ruky toaletní papír, tak si máme umýt ruce. Já jsem se doposud domnívala, že ruce si máme umýt až poté, co odejdeme ze záchodu, a ne před tím, než tam jdeme.
Každý úředník musí něco vytvořit, aby si mohl nechat móc dobře zaplatit. Tak co se divíte.
Začněte dělat noviny bez háčků nad písmeny, pak půjdou používat. Nebo se zašpuntujte.
A co se utírat rukou a pak si ji možná třeba omýt. Co bude vadit příště ? ? ? Ťuk Ťuk Ťuk.
Převzatý článek z americké Národní lékařské knihovny, který ale varuje i před bidety, jejichž nadměrné používání může způsobit anální příznaky a nozokomiální infekci. Znamená to snad, že jediným řešením je, aby se lidstvo vrátilo ke starému známému lopuchovému listu?
Já toaleťák nepoužívám vůbec. Lepší je kreditní, omyvatelná karta!
Tak to je síla, už těm šílencům vadí i toaletní papír. To jsou fakt už neudržitelné blbosti. Raději se zaměřte na reklamní letáky a neotravujte s hajzpapírem.
A co třeba bidet?
Já tedy k toaletnímu papíru mám také jakýsi bližší vztah. Když jsem byl zaměstnán, tak jsem se snažil vždy zadržet velkou potřebu až na dobu pracovní, kdy jsem takto pravidelně denně trávíval nějakou část pracovní doby v oné místnůstce. A navíc kromě osobní spotřeby tohoto materiálu jsem nikdy při tomto pobytu neopomněl si odtočit ještě část papíru z role, který jsem si uschoval v kapse a nosil jej domů pro potřeby rodiny. Tím jsem šetřil jak na oněch nákladech, tak i na neustále se zvyšujícím vodném-štočném, neboť voda použitá na spláchnutí je skutečně využita jen a jen na ... Navíc jsem byl placen hodinovou mzdou, a tak mne těšilo, že jsem měl i tento čas proplacen. A dnes, když jsem zaměstnáni opustil, protože i díky vládou chystané a parlamentem projednávané penzijní reformě, jako člověk mladší generace nevím, kdy a zda se vůbec nějakého důchodu dočkám, tak si nějaký čas užívám volna a života na zatím docela solidních sociálních dávkách. Ale abych byl rodině prospěšný, tak v této době zajišťuji veškeré nákupy a tak navštěvuji obchodní centra a zde kromě nákupů neopomenu vždy také navštívit zde umístěné toaletní prostory. A jak píši výše, tak ten bližší vztah k onomu druhu papíru mám tak nějak stále a tak zpravidla zde umístěné větší role skončí v mé větší nákupní tašce. A i díky tomu, že jsem poměrně šikovný tak i u oněch zde umístěných držáků na tuto toaletní potřebu jsem našel poměrně snadný způsob jak je otevřít. A tak v současnosti máme zásobu, která naší rodině bude sloužit snad i pro další generace.
Trubec 🤦🏻♂️
Vlhčený papír je určitý pokrok až na To, že se nesmí házet do mísy, aby se neucpal odpad. Takže musí být ve WC uzavíratelný odpadkový koš a tam použité ubrousky smrdí dokud koš někdo nevynese. Jak to tedy řešit, aby vše bylo opravdu bez narušování hygienického prostředí ?
vlhčené ubrousky nikdy: 1) může být velmi agresivní na pokožku, 2) ucpává kanalizaci a případně kalová čerpadla, 3) je to defacto plast
Něco o vlhčených ubrouscích, co by nás všechny mohlo zajímat: "Doba, za kterou se rozloží klasické vlhčené ubrousky, může trvat zhruba 2 roky. Pokud produkt obsahuje plastové složky, tak klidně i 15 let. Za tu dobu vyroste vaše miminko a získá svou vlastní občanku. Do pár týdnů či měsíců se rozloží eko kompostovatelné a biologicky odbouratelné ubrousky." Takže za mne jsou vlhčené ubrousky z hlediska ochrany přírody ta nejhorší volba.
Pro odlehčení jeden z prostředí papírenského průmyslu: Jaký je rozdíl mezi cirkulárkou a toaleťákem? Žádný. Stačí chvilka nepozornosti a máš prsty v pr...i.
Proto naříznu PETKU asi 5cm pod hrdlem a cpu tam vlhčené ubrousky, pak vznikne plast s plastem a trochou s biologickým odpadem.
Lži a lži. Dřevo z deštných pralesů se používá na jiné účely, než výroba buničiny pro hygienické papíry (kam patří i toaleťák). Dále ten kec o spotřebě vody - autor evidentně neví, jak funguje celulózka ani jak funguje papírna. Prostě aktivistické kecy bez sebemenší znalosti, jak výroba dotyčného zboží funguje, bohužel toto se objevuje ve veřejném prostoru stále častěji...
Co takhle hadička s vodou jak to používají Arabové
Větší blábol jsem nečetl. Deštné pralesy se kácí pro výrobu toaleťáku.
A přitom spotřeba je 27.000 stromů, což není ani 10 ha lesa - tedy cca 100 x 100 metrů. 😃
100 x 1.000
A co tak používat látkový toaleťák a po použití vyprat. To ještě nikoho nenapadlo?
Těch vejmyslů už bylo dost, budou nás učit jak si utřít pérdel ?
Krutá mě přijde akorát pisatelka. Divím se že jsme ještě na živu.
:-)
Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.
Zdarma produkt k testování!
Reklama