Ani na podzim bychom neměli zanedbávat své vlasy. Oproti žhavým slunečním paprskům je nyní sužuje studený vzduch, vítr, vysušující účinky vytápěných místností a za nedlouho přibudou ještě huňaté čepice. Proto s péčí o svou hřívu nepolevujte, máme pro vás několik pomocníků, které většinou máte běžně doma a použití je více než snadné.
V kuchyni se skrývá spousta zkrášlujících pokladů, které vašim vlasům prospějí úplně stejně jako drahé kosmetické přípravky, ba dokonce ještě lépe a hlavně bez chemie!
Jablečný ocet
Velkou službu udělá i obyčejný jablečný ocet případně bílý vinný ocet. Smíchejte ocet s vodou a použijte na poslední opláchnutí již umytých vlasů. Vlasy budou krásně jemné, hebké, vyživené a zbavené veškerých nečistot, včetně zbytků šamponu, které by vlasy jen zbytečně zatěžovaly. A nebojte, budou i voňavé!
Vaječné bílky
Vaječné bílky uměly ocenit již naše babičky, které je používaly na své vlasy jako masku. Bílky dodají vlasům bílkoviny a aminokyseliny, tím napomáhají při regeneraci poškozených vlasů. Z bílků si můžete také připravit jednoduchý kondicionér.
Smíchejte 2 bílky, 1 polévkovou lžíci olivového oleje, 2 lžíce čerstvé šťávy z pomeranče nebo citronu a 1 čajovou lžičku medu. Směs vetřete po celé délce do právě umytých vlasů a vmasírujte i do pokožky hlavy. Nechte působit přibližně 10 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.
Med
Med je součástí mnohé vlasové i pleťové kosmetiky a to právem. Med vlasy vyživí, dodá jim lesk a jemnost. Místo drahé masky na vlasy stačí smíchat 2 polévkové lžíce medu se 2 lžícemi zakysané smetany nebo mléka. Vzniklou směs naneste na vlasy a nechte působit přibližně 10 minut, poté opláchněte vlažnou vodou.
Olivový olej
Dnes už základní surovinou snad každé kuchyně a nejen to, olivový olej využijete v péči o pokožku i vlasy. Olivový olej je vynikající prostředek na domácí vyživující zábaly, ozdraví nejen strukturu vlasů, ale také pokožku hlavy. Podle délky a hustoty vlasů si mírně zahřejte potřebné množství olivového oleje, aplikujte po celé délce vlasů i na pokožku hlavy, zabalte vlasy do igelitu a do ručníku. Nechte působit 20 až 30 minut a na závěr vlasy omyjte běžným šamponem.
Rozmarýn
Pokud vás trápí lupy a toužíte po dlouhé hřívě, obojí zvládne i běžně dostupná bylinka rozmarýn. Z rozmarýnu si připravte nálev, do 0,5 l vařící vody přidejte 50 g listů rozmarýnu. Přikryjte a nechte vylouhovat po dobu 30 minut, poté sceďte a nechte vychladnout. Studený nálev použijte na závěrečné opláchnutí již umytých vlasů.
Skořice a muškátový oříšek
Skořice i muškátový oříšek jsou nejen aromatická koření, ale také podporují stimulaci růstu vlasů. Pokud si zrovna nechcete vyrábět celý domácí šampon, smíchejte tyto dvě koření k vašemu běžnému šamponu i tahle malá změna dokáže zázraky.
Melasa
Melasu běžně sežene v obchodech se zdravou výživou i ve větších supermarketech nejen jako alternativní sladidlo. Skvěle se hodí na tmavé vlasy (blondýnkám se opravdu nedoporučuje). Melasa dodá tmavým vlasům úžasný lesk a zlepší přirozený tón vaší hnědé hřívy. Smíchejte lžíci melasy se svým kondicionérem, aplikujte na celou délku vlasů, zabalte do igelitu a ručníku a nechte působit přibližně půl hodiny. Na závěr vlasy opláchněte vlažnou vodou.
Sledujte nás na sociálních sítích: