Kolik nashromážděných nečistot číhá mezi štětinami vašeho hřebene? Možná to snad raději ani nechtějte vědět. Každopádně byste je měli odstraňovat každých 14 dní, radí odborníci. Třeba jedlou sodou nebo olejem z čajovníku.
Hřeben k rozčesání i úpravě vlasů využíváme denně, a to i několikrát. Ovšem ruku na srdce, jak často ten svůj čistíte právě vy? Myslíte si, že je to zbytečné? Hned vás vyvedeme z omylu!
Nepořádek, který na hlavě nechcete
Hřeben se možná tváří, že je zcela bez poskvrnky, ale opak je pravdou. Mezi jeho štětinami se nacházejí částečky kůže, bakterie, roztoči, kožní maz a zbytky chemikálií z používané kosmetiky, stejně jako prach, který vám při pohybu venku na hřívě ulpěl. Jinými slovy – pravidelná očista je prostě nutná, protože s každým použitím onoho nástroje tyto nečistoty putují přímo k pokožce hlavy, což může v lepším případě skončit podrážděním kůže, vznikem lupů nebo svědivými vyrážkami. Jenže jak se něco takového dělá? Vybrat si můžete hned ze dvou způsobů…
Jedlá soda s vodou
Směs vody a jedlé sody má neuvěřitelně široké pole působení. Dokáže zlikvidovat usazeniny, nablýskat dlaždice i spáry, zbavit kupované ovoce pesticidů, oživit zašlé barvy koberců nebo naleštit šperky. Proč schopnosti tohoto zázraku nevyužít i při čistění hřebenů? Nejprve z nich ale vyndejte chomáče vlasů, to je první a zásadní krok. Pak je ponořte do sodného roztoku a nechte je tam pobýt alespoň 20 minut. Tím je vaše práce vlastně u konce, protože po uplynutí této doby je stačí jen vyjmout a položit na ručník, kde za chvilku proschnou.
Olej tea tree
Olej získávaný z listů kajeputu střídavolistého má pověst účinné dezinfekce, která si hravě poradí s bakteriemi, plísněmi, odolnými skvrnami a veškerými druhy nečistot. I on je tedy správnou volbou! Vmíchejte několik jeho kapek do šálku teplé vody a získaným prostředkem hřeben „vydrhněte“. Nejlépe za pomoci starého zubního kartáčku, který se dostane do všech zákoutí a štěrbin.
Sledujte nás na sociálních sítích: