Rostou vám vlasy rychlostí, se kterou rozhodně nejste spokojení? Domluvte jim. Třeba pomocí bramborových slupek! To byste možná nevěřili, jaký tenhle materiál svede divy.
Nazývat bramborovou slupku léčivem nebo kosmetikou? A proč vlastně ne? Jaká pozitiva má pro zdraví a proč ji milují i vlasy?
Multivitamin, co se nezdá
Slupky brambor nevypadají nijak vábně. Ani jejich chuť není kdovíjak úžasná! Přesto představují skutečný poklad, kterého bychom se v žádném případě neměli zbavovat. Výživoví poradci i odborníci se jednoznačně shodují v tom, že obsahují spoustu draslíku. Tento minerál normalizuje krevní tlak a předchází poškození kardiovaskulární soustavy. Zároveň působí jako diuretikum, ulevuje od projevů alergií a napomáhá regeneraci poraněných tkání. Obal této vyhledávané plodiny je doslova napěchován i železem, které je zase klíčové pro červené krvinky. Zprostředkovává však i vitaminy skupiny B, vlákninu a širokou škálu antioxidantů. Přátelská spolupráce uvedených živin tlumí stres i záněty, prospívá trávení a dodává energii, přičemž snižuje riziko rakoviny a diabetu. Ještě pořád si myslíte, že tenhle „odpad“ patří do koše? Rozhodně ne. Šup s ním klidně i na hlavu!
Stimulant všeho dobrého
Zmíněným prostředkem si ošetřovaly vlasy už naše babičky. I dnes se ukazuje, že to byl velice chytrý tah. Ani vědci totiž nepochybují o tom, že jeho unikátní složení urychluje růst vlasů a zabraňuje nadměrnému vypadávání. Podle nich také chrání hřívu před nepříznivými vnějšími vlivy, přičemž ji hloubkově vyživuje a hydratuje. Pro kýžený výsledek je samozřejmě vhodnější použít brambory v bio kvalitě. Pokud je ale odmítáte shánět, alespoň ty „obyčejné“ důkladně zbavte pesticidů, k čemuž se báječně hodí roztok z vody a jedlé sody. Nabízí se ještě otázka – vážně si tohle máte na korunu krásy bezprizorně „připlácnout“ a čekat na zázrak? Zřejmě i tohle by šlo, ale zkusit to můžete i jinak.
Maska, která je hotová raz dva
Bramborové slupky se dají rozmixovat, což se jeví jako parádní řešení. Díky tomu vznikne snadno aplikovatelná maska, kterou pohodlně nanesete na pokožku hlavy i celou délku hřívy. Ideální doba působení je nějakých 15 minut, poté je čas na oplach. Sluší se dodat, že získaná „kaše“ také vyrovnává tón pleti a umazává pigmentové skvrny, proto ji můžete dopřát i pokožce.
Zdroje: 1mhealthtips.com, krishijagran.com
Sledujte nás na sociálních sítích: