Babiččiny kuchyňské tipy nás stále zachraňují od nejednoho kuchařského neštěstí, kdy jsme něco přesolili – nebo prostě nemůžeme nějakému pokrmu přijít na chuť. S těmito babskými radami chutná jídlo mnohem lépe...
Někdy cítíte už na schodišti velmi specifickou vůni. Voní čerstvou cibulí, smaženým tukem a teplem. Nejraději byste zazvonili na zvonek u vedlejších dveří v iluzi, že vám otevře vaše babička, pozve vás dovnitř a naservíruje třeba smažené brambory.
Pokrm si samozřejmě můžete připravit i sami. Bohužel málokdy chutná tak, jak jsme si to v hlavě představovali. Chybí lehkost, jistota, vzpomínka na dobu, kdy jste se nemuseli starat o své jídlo sami, ale starali se o vás vřelí členové rodiny. Kromě extra porce lásky a péče, kterou babičky a maminky do jídlo rády přidávají, existuje poměrně dost kuchyňských triků, které se od nich můžeme naučit – a přiblížit se tak původní chuti našich oblíbených jídel.
Téměř každá rodina má totiž pár tipů, které se předávají z generace na generaci a ušetří nás od nejednoho zničeného jídla. Nejsou to jen krizové plány, kdy nám ujela ruka se solí (nebo jsme se zamilovali), ale také drobné triky a neznámé ingredience, které by nás bez moudrých rad našich babiček nikdy nenapadly.
10 tipů našich babiček, které ještě dnes mohou zachránit jídlo
Rada první
Uvařené vařené brambory musíte po scezení dát znovu na sporák, pak se zbylá voda odpaří a brambory budou chutnat lépe!
Rada druhá
Když jsou brambory hotové a zbytek jídla potřebuje ještě trochu času, popadněte hrnec a zachumlejte ho do peřin, aby zůstal teplý.
Rada třetí
Kynuté těsto nejlépe vzejde v posteli pod přikrývkou.
Rada čtvrtá
Do červeného zelí vždy přidejte jablka a pro sladkost pár nakrájených kousků ananasu.
Rada pátá
Do míchaných vajec přidejte trochu másla – a pokud chcete, tak vody – ne mléka!
Rada šestá
Tip na dokonalý rýžový nákyp: Na závěr vmícháme pořádnou špetku smetany a necháme pět minut odstát přikryté a na vypnutém sporáku.
Rada sedmá
Místo jablek přidejte do červeného zelí raději jablečné pyré.
Rada osmá
Do přesoleného jídla stačí nastrouhat brambory nahrubo – a po deseti minutách je zase vylovit.
Rada devátá
Špetka soli do každého sladkého jídla a špetka cukru do každého slaného.
Rada desátá
A protože v kuchyni se vždy našla rada i na zlomené srdce:
Na každý hrnec se najde poklička!
Zdroj: www.brigitte.de/guido/kueche/omas-kuechentipps--10-tricks-unserer-grossmuetter--die-uns-heute-noch-das-essen-retten-13162748.html
Sledujte nás na sociálních sítích: