Mít pod očima to tmavé cosi, je vážně k naštvání. Vyzbrojte se krémem s obsahem vitaminu K a dejte téhle „ozdobě“ navždy vale.
Vitamin K byl v kosmetickém průmyslu dlouho opomíjený, ale teď se mu blýsklo na lepší časy, protože jeho přínos je konečně naplno uznáván. Kdo ho přidá do své kosmetické rutiny, rozhodně neprohloupí!
Bez něj kůže trpí
Málokdo ví, že se „káčku“ říká i fytonadion. Tento vitamin rozpustný v tucích se běžně vyskytuje v dostupných potravinách, zejména pak listové zelenině. Načerpáte ho tedy z kapusty, brokolice i špenátu. Pomáhá nejen správnému srážení krve a paměťovým funkcím, má také významné účinky na pleť, a to včetně těch omlazovacích. „Bohužel ho má naprostá většina lidí nedostatek, což se odráží na jejich zdraví i zevnějšku,“ překvapuje britský lékárník specializující se na přírodní produkty Shabir Daya (1). Co se stane, když jeho příjem navýšíte?
Sbohem, tmavé kruhy
Ano, je to tak. Tento prvek se ukázal jako účinný prostředek proti tmavým kruhům pod očima. I poznatky odborných studií (2) potvrzují, že oční krémy s obsahem vitaminu K mohou výrazně zlepšit vzhled pokožky v celé oční oblasti, a to již po několika týdnech používání. Navíc jeho kombinace s retinolem nejenže zesvětluje problematické oblasti, ale také zvyšuje jejich elasticitu.
Bleskurychlé hojení
Vitamin K se běžně využívá při ošetření pleti po kosmetických, laserových i chirurgických zákrocích. Důvodem je jeho prokazatelná schopnost (3) urychlit proces hojení, čímž se vysvětluje jeho časté zastoupení v přípravcích doporučovaných při jakýchkoli estetických procedurách. Svižnější regenerace se ale hodí za všech okolností – nejen po nějakém tom „vylepšení“.
Dokonalost pro všechny!
Na zmíněném vitaminu je fajn to, že je spravedlivě univerzální a nestranný, proto ho mohou používat všichni bez rozdílu typu pleti. Produkty s jeho obsahem se doporučují používat několikrát týdně, efekt se dostaví, co nevidět.
Zdroje: (1) www.staging.stylist.co.uk/digital-magazine/beauty/vitamin-k-benefits-for-skin-best-creams-serums-oils/252602, (2) www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17147559/, (3)www.pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC6533928/
Sledujte nás na sociálních sítích: