Můžeme se i v dospělosti stát chytřejšími? Můžeme! Třeba tím, že si najdeme takové koníčky, jež prospějí našim mozkovým buňkám!
A které to jsou?
Hra na hudební nástroj
Podporuje kreativitu, ale i analytické myšlení, řečové i matematické schopnosti, jemnou motoriku a další dovednosti. Hraní na hudební nástroj je jedním z nejkomplexnějších cvičení pro náš mozek. A nevěřte, že s novým nástrojem můžete začít jen v dětství – na věku totiž vůbec nezáleží!
Čtení knih
Staré dobré knihy si zaslouží v našem životě čestné místo. Podporují samostatné myšlení, představivost, slovní zásobu, schopnost porozumět druhým, číst mezi řádky (obrazně i doslova). A je jedno, jestli sáhnete po Čechovovi, Harry Potterovi nebo třeba pamětech Winstona Churchilla.
Pravidelný pohyb
Co má fyzická aktivita společného s mozkem? Divila byste se! Pravidelné cvičení podporuje krevní oběh (a tedy zásobení kyslíkem), ale také zlepšuje paměť, schopnost koncentrace nebo porozumění druhým.
Cizí jazyk
Jak nejlépe procvičit například paměť, logické myšlení a řečové schopnosti? Ano, učením se nového jazyka. Stačí si vybrat nějaký, který se vám líbí, a s chutí se do něj pustit. A platí tu to, co u hudebních nástrojů – není pravda, že se dospělý cizí jazyk už nenaučí. Naučí!
Křížovky, sudoku, puzzle, rébusy, hlavolamy…
Zkrátka cvičení pro mozek. Jsou jedním z nejlepších způsobů, jak si zlepšit paměť, soustředění, logické myšlení, analytické myšlení… A zvládnete je v klidu domova. Ideální pro každou věkovou skupinu!
Sledujte nás na sociálních sítích: