Je vám jedním slovem nanic? To si žádá zásah jablečného octa, rýžové vody nebo banánu. Úleva se dostaví co nevidět.
Nevolnost, odborně nazývána jako nauzea, bývá nepříjemnou patálií, jež člověka dokáže z běžného denního „provozu“ úplně vyřadit. A že za ni může jen jídlo, které prostě nesedlo? Kéž by to bylo tak jednoduché! Za rozbouřeným žaludkem mnohdy stojí i stres, nízký krevní tlak, menstruace, migréna, spánkový deficit nebo jízda v dopravním prostředku. Co si v takovém případě počít? Porozhlédněte se v domácích zásobách, zda tam nemáte tyto osvědčené zachránce.
Jablečný ocet pro útěchu i štíhlé křivky
Ocet z jablek není jen tak ledajakým ochucovadlem. Koneckonců, vždyť patří mezi staré lidové léky, což potvrzuje mnoho historických pramenů. Disponuje totiž antibakteriálními, antivirovými a antimykotickými účinky. Zároveň obsahuje cenné aminokyseliny a enzymy, které obnovují vnitřní rovnováhu, proto bývá jako řešení nevolnosti tolik uznáván. Rozmíchejte jeho dvě lžičky v šálku vlažné vody a přidejte trochu medu. Jestli vás to potěší, tahle směs podporuje i hubnutí, jak praví závěry americké studie zveřejněné v magazínu Journal of Nutritional Food.
Rýžová voda ještě poslouží
Rýžová voda je v podstatě bílý roztok, který vzniká po namáčení nebo vaření rýže. Často jsou vyzdvihovány jeho přednosti v kosmetice, neboť zpomaluje tvorbu vrásek, uzavírá póry, uklidňuje podrážděnou kůži a vyrovnává tón pokožky. Souběžně posiluje vlasy a předchází jejich poškození. Ovšem nezklame ani jako vnitřně užívaná medicína, protože zmírňuje záněty, tlumí bolest a má příznivý vliv na vnitřní sliznici žaludku.
Banán, záchrana z tropů
Že banán díky vysokému podílu draslíku přispívá k regulaci krevního tlaku, čímž zlepšuje kondici celého kardiovaskulárního systému, asi nikoho příliš nepřekvapí. Proč s ním ale zkusit zažehnat i břišní nepohodlí? Jeho vláknina zapůsobí na střeva, zatímco stimuluje aktivitu žluči i žaludečních šťáv, čímž celou situaci uklidní. Banán jako takový představuje východisko při zácpě, průjmu, pocitu těžkosti i nadýmání.
Sledujte nás na sociálních sítích: