Jablka seženete čerstvá po celý rok, je tedy nejvyšší čas dát si jablko každý den – a posílit své zdraví a vylepšit postavu s minimální námahou.
Z vědeckého hlediska je konzumace jablek každý den zdraví prospěšná, posiluje imunitní systém a účinně pomáhá organismu s detoxikací, protože jsou bohatá na vitaminy A, B a C, poskytují kyselinu listovou, sekundární rostlinné látky a minerální látky, zejména draslík a hořčík. A co víc, obsah kyselin působí jako extra dávka svěžesti pro buňky, stimuluje důležité metabolické a čisticí procesy a působí jako přirozený tlumič chuti k jídlu. Navíc ovocná vlákna (konkrétně obsah pektinu) působí jako balastní látka, protože nabobtnají a udrží vás na dlouhou dobu sytými.
Jablko denně – nebo byste raději „ hodně jablek denně“ ? V případě jablečné diety platí: Více je více. A protože koncentrace cenných životně důležitých látek je obzvlášť vysoká ve slupce, měli byste jablka vždy nejprve důkladně omýt pod čistou vodou a poté si je vychutnat i se slupkou.
Jak funguje jablečná dieta? Tyto 3 triky pomáhají tělu detoxikovat.
Udělejte z jablka předkrm
A před každým jídlem! Tímto způsobem se žaludek naplní dužinou bohatou na vitaminy a vlákninu, takže se budete cítit sytí rychleji a déle a vlastně sníte méně skutečného jídla, tedy celkově přijmete méně kalorií. Plus: Díky vysokému obsahu kyselin působí jablko nalačno jako nastartování a nastartuje metabolismus i spalování tuků. Pektin obsažený v ovocné vláknině navíc udržuje hladinu cukru v krvi v rovnováze a zabraňuje chutím.
Vyzkoušejte více jablečných receptů
Jasně, různé druhy jablek samy o sobě přinášejí rozmanitost a dát si jablko s ovocným salátem, do jogurtu nebo k müsli nevyžaduje velkou fantazii. Zavařit ho na kompot nebo kaši také není žádné umělecké dílo – kousky jablka jednoduše podusíme s asi 300 ml vody v přikrytém hrnci do měkka, občas zamícháme a (logicky!) nepřidáváme cukr.
Pokud však chcete využít výše zmíněný jablečný efekt ke zlepšení své postavy a efektivnímu jídelníčku, měli byste vyzkoušet více, mnohem více, jablečných receptů a ideálně si křupavé nakyslé ovoce dát na talíř několikrát denně. Například v kombinaci se zeleným salátem nebo červenou řepou, jako doplněk k zelenině wok, pyré s dalšími dietními posilovači, jako je zázvor, grapefruit, celer, ovesné vločky a/nebo okurka do smoothie nebo jako horké pečené jablko přímo z trouby.
Jablečný ocet
Jablečný ocet je klasikou pro podporu trávení a stimulaci důležitých detoxikačních procesů a pro jasnější pleť. Rozmíchejte lžíci jablečného octa, který má poměrně jemnou chuť, ve sklenici vody a vypijte ji na lačný žaludek – každé ráno, nejlépe po dobu několika týdnů. Ale jablečný ocet by se měl používat vždy jako doprovod k dietě, s mírou, a pokud ho snášíte dobře. Pokud váš žaludek reaguje na kyselý nápoj citlivě, můžete alternativně nastartovat metabolismus pomocí octových kapek bez cukru. Oba (octová voda nebo kapky) jsou určeny k tomu, aby působily proti pomalému trávení způsobenému změnou stravy a zajistily jasnější pleť – v případě pochybností nebo při nesnášenlivosti postačí čerstvě uvařený jablečný protlak nebo nastrouhané jablko.
Zdroj: www.healthline.com, www.fitnessmag.com
Sledujte nás na sociálních sítích: