Prostreno.cz

Yerba maté má podobné účinky jako Ozempic

Ozempic za tisíce nebo bylinkový čaj za pár korun? V době, kdy svět šílí po lécích na hubnutí, podobný efekt nabízí přírodní nápoj, na kterém si vaše tělo i zdraví pochutná.

Když se řekne hubnutí, většině lidí se dnes vybaví moderní léky typu Ozempic, na které sázejí i celebrity. Je pravdou, že jejich efekt může být velmi rychlý, stejně jako nežádoucí účinky. Mezi ty nejčastěji uváděné patří gastrointestinální problémy, zácpa, bolesti žaludku, pálení žáhy, permanentní únava, závratě i zrychlení srdečního tepu (1). Štíhlost za takovou cenu? Ne, díky! Navíc stejný dietní efekt může nabídnout i tradiční čaj, který si lidé v Jižní Americe vaří už po staletí.

Štíhlé křivky mají zelenou

Yerba maté, nápoj připravovaný z listů cesmíny paraguayské, má dlouhou tradici. Je přírodní, k organismu šetrný a to podstatné – stojí pár korun. Podle nových vědeckých zjištění (2) celý kontroverzní Ozempic strčí do kapsy! Jak to? GLP-1 (glukagonu podobný peptid-1) je hormon produkovaný ve střevech po jídle, který reguluje hladinu cukru v krvi a také signalizuje tělu, že je syté, což vede ke snížení chuti k jídlu a nižšímu příjmu kalorií. Zatímco užívání Ozempicu tento hormon pouze napodobuje, yerba maté stimuluje tělo, aby ho přirozeně produkovalo ve větším množství.

Sláva přírodě!

„Naše poznatky naznačují, že yerba maté představuje slibnou přírodní alternativu pro podporu zdravé tělesné hmotnosti i léčbu metabolických poruch,“ volají do světa vědci (3). Není to ale jediný důvod, proč si toto zelené občerstvení zaslouží pozornost. Jeho konzumace prokazatelně zvyšuje i hustotu kostí, dodává energii, zlepšuje fyzickou výkonnost nejen při sportu, tlumí záněty, působí proti bakteriím, podporuje kardiovaskulární zdraví i kognitivní funkce a reguluje škodlivý cholesterol (4). Tento čaj můžete popíjet teplý i studený a podle všeho je nadějným zeštíhlujícím pomocníkem.

Zdroje: (1) www.withinhealth.com/learn/articles/semaglutide-ozempic-weight-loss-risks, (2) www.mdpi.com/2072-6643/17/4/625, (3) https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC4344557/, (4) https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC3315195/





Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Prostreno.cz
Zavřít Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit přes Bety.cz Registrovat
Zavřít

Uvařeno. Gratulujeme!

Pro vložení obsahu je potřeba